O službe iFrames.eu

Význam a výhody tejto služby

Ukážka zobrazeniaV skratke: táto služba je určená všetkým, ktorí chcú byť stále v obraze, pravidelne sledujú svoje obľúbené stránky a radi by u toho ušetrili nejaký čas.

Väčšina návštevníkov internetu sleduje pravidelne vybranú skupinu internetových stránok. Denne každý sleduje obľúbené spravodajské portály, diskusie do ktorých sa zapojil, sleduje zmenu ceny nejakého výrobku v obľúbenom eShope, alebo trávi čas na sociálnych sieťach. Dôvodov má každý obrovské množstvo, každý má to svoje.

Je často otravné a namáhavé si všetky tieto obľúbené stránky pamätať. Existujú rôzne nástroje a technológie, ktoré sa snažia túto situáciu zlepšiť (napr. bookmarky, RSS čítačky), ale ani to nie je úplne ono...

Služba iFrames.eu Vám umožňuje jednoduchým spôsobom nastaviť zoznam Vašich obľúbených stránok/URL, ktoré pravidelne sledujete a následne Vám ich všetky zobrazí na jednej stránke v skrolovacích oknách. Vďaka tomu dokážete behom 1 minúty prebehnúť novinky na všetkých Vašich obľúbených stránkach.

Zobrazenie iFrames.eu je optimalizované aj pre mobilné zariadenia (mobilné telefóny a tablety), takže službu môžete používať aj mimo PC.

Ako to funguje

Okamžite po prihlásení na iFrames.eu sa Vám zobrazí textový box (na obrázku nižšie), kde môžete vkladať URL adresy svojich obľúbených stránok.

Môžete vkladať URL adresy skopírované z prehliadača (obsahujú http://, alebo https://), prípadne len názvy domén, nemusia byť ani s "www".

Po aktualizácii URL adries v textboxe a kliknutí na tlačítko [Nastaviť] sa okamžite pod textboxom zobrazia Vami nastavené stránky a to v definovanom poradí.

TIP: ak vložíte URL k nejakému RSS, alebo Atom feedu, bude Vám zobrazený obsah tohto feedu v čitateľnej podobe (interná RSS čítačka).

Ukážka textového boxu

Možnosti a nastavenia

 • URL adresy stránok je možné zadávať vo viacerých formátoch (bez "http://", bez "www")
 • veľkú časť Vašich nastavení si systém zapamätá okamžite po ich zmene, nie je nutné hľadať tlačítko [Uložiť]
 • môžete meniť výšku každého okna - na výber je z 8 nastavení, slúži k tomu tento prvok
 • môžete meniť poradie okien pomocou šípok Hore a Dole, prípadne prehodením poradia URL v textovom boxe
 • môžete odstrániť okno/stránku pomocou ikonky Odstrániť, alebo jednoducho adresu odstrániť/nahradiť v hornom textovom boxe
 • môžete upraviť názov okna/stránky pomocou ikonky Upraviť názov okna (prednastavený je titulok zobrazenej stránky)

Známé obmedzenia

 • systém umožňuje nastaviť a zobraziť maximálne 30 stránok (ak Vás toto nastavenie obmedzuje, napíšte nám)
 • niektoré stránky (prevažne veľké portály) neumožňujú zobrazenie v okne (budete informovaný podobným upozornením) - v tomto prípade Vám zobrazíme obsah stránky ako obrázok
 • niektoré stránky na seba preberú tzv. focus, preto niekedy systém už v priebehu načítania stránok odskroluje na jednu z nich

Plány do budúcna

Z testovania desiatkami užívateľov sme nazbierali nasledujúce nápady na zlepšenie:

 • možnosť požiadať o reset zabudnutého hesla
 • možnosť zmeniť heslo po prihlásení
 • lokalizácia do češtiny, angličtiny a nemčiny